Piękny dom – projektownia

Blog o architekturze i wnętrzach

Czy domy jednorodzinne to dobry wybór?

Paź
20

domki jednorodzinneGdy w Polsce następowało masowe przenoszenie się ludzi ze wsi do miast, intensywna rozbudowa tych ostatnich i pojawienie się licznych blokowisk, to wydawało się, że tak będzie wyglądała przyszłość budownictwa i mieszkalnictwa. Dość szybko się jednak okazywało, że domki jednorodzinne, z których nowi lokatorzy przenosili się do bloków miały też wiele nad nimi przewag.

Czy domy jednorodzinne są lepsze od mieszkań w blokach?

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Jest natomiast wiele powodów, dla których mieszkańcy bloków marzą o powrocie do domów jednorodzinnych. Głównym problemem jest czasem dość uciążliwe towarzystwo sąsiadów. Niestety, nasze zwyczaje (a w szczególności poziom hałasu) musimy dostosowywać do ich oczekiwań, licząc jednocześnie (czasem niestety bezskutecznie) na analogiczne zachowanie z ich strony. Bezcenną cechą domków jednorodzinnych jest też choć kawałek własnego trawnika, na którym dzieci mogą się bawić, a my urządzić grilla z przyjaciółmi.

Cena nie jest kluczowym problemem

Wbrew pozorom, koszt zakupu domu nie zawsze jest znacząco wyższy niż mieszkania – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę w metrażu. Oczywiście, czasem będziemy musieli się pogodzić ze zwiększoną odległością między domem a pracą – jednak czy naprawdę chcielibyśmy mieszkać w centrum? Z wiecznym hałasem, spalinami i brakiem przestrzeni? Zdecydowanie warto rozważyć zamieszkanie w domku jeśli tylko będziemy mieli taką możliwość.

Projekty Możliwość komentowania Czy domy jednorodzinne to dobry wybór? została wyłączona

Comments

Comments are closed.