Piękny dom – projektownia

Blog o architekturze i wnętrzach

Koncepcje budowy tanich domów

Lip
17

Projekty domów tanich w budowie są coraz częściej poszukiwane. Główny wpływ na to ma zmieniający się bardzo dynamicznie styl życia, który dodatkowo jest z goła odmienny od tego, jaki dominował jeszcze nie tak dawno temu.

Projektowanie domów tanich w budowie – konieczna zmiana

Nasz styl życia począwszy od lat dziewięćdziesiątych z coraz większym pędem, ewoluował w kierunku modelu typowo zachodniego. Model ten cechuje się:

– częstą zmianą miejsca zamieszkania,
– podróżami za pracą,
– zmianą modelu rodziny z wielopokoleniowej na jednopokoleniową.

Z cech tych wynika zapotrzebowanie na domy, które budowane są szybko i dość tanio. Kiedyś domy budowano dla rodzin, w których żyły przeważnie trzy pokolenia. Obecnie mała jest pewność, że w naszym domu będą żyły nasze dzieci, a i my możemy się z niego przeprowadzić w inne miejsce.

Projekty tanich domów

Projektowanie tanich domów zazwyczaj odrzuca koncepcję budownictwa tradycyjnego. Na ogół dominuje w tym podejściu technologia domów drewnianych oraz szkieletowych. Są one nawet do 70% tańsze, a budowa zajmuje około 4 miesięcy. Domy szkieletowe łatwo się przebudowuje, więc łatwiej jest znaleźć również potencjalnego kupca, który ma ochotę na przykład rozbudować nasz dom po kupnie.

Projekty Możliwość komentowania Koncepcje budowy tanich domów została wyłączona

Comments

Comments are closed.